Sıkça Sorulan Sorular

time4drop.com hakkında aradığınız tüm cevaplar burada

Size Avrupa pazarındaki milyonlarca müşteriye online platformlar üzerinden ulaşma imkanı sunuyoruz. Ürünlere uygun toptan fiyatlarla ulaşabilirsiniz. Ne kadar kazanacağınıza kendiniz karar veriyorsunuz. Çabanız, zaman yönetiminiz ve motivasyonunuz başarınızı belirliyor. Time4drop'u tercih ederek e-ticarette gerekli olan aşağıdaki zorunluklardan kurtulmuş oluyorsunuz.

  • İşçi maaşı
  • Depo kiralama
  • Paketleme-Karton
  • Pazar araştırması

time4drop problemlerinize akılcı ve kalıcı çözümler üretmeyi vaat ediyor.

Hayır hiçbir engel yoktur. Sistemin en büyük avantajlarından biri de budur.

Tabi bunu yapabilirsiniz. Time4drop sizi her zaman Online ve Offline olarak destekler.

Sistem size sürekli farklı ve yeni trend ürünleri cazip fiyatlarla sunacak.

Evet tabi ki siz isterseniz kendi ürünlerinizi de satabilirsiniz.

time4drop size tüm ürünleri toptan fiyatına sunmaktadır. Kaç adet satın alındığından bağımsız olarak toptan fiyatına ürünlere sahip oluyorsunuz. E-Ticaret portalınız üzerinden perakende satış fiyatını kendiniz belirlemelisiniz.

Bu konuda tamamen serbestsiniz. Üründen istediğiniz kadar kar elde edebilirsiniz. İsterseniz kampanya düzenleyip birkaç ürünü konsept halinde bir fiyat belirleyerek de satış yapabilirsiniz.

Kendiniz serbest bir şekilde çalışma zamanınızı istediğiniz gibi belirleyebilirsiniz.

time4drop size bu alt yapının sunulduğu bir sistem kuracak. Bu sistem size online satış adına hazır çözüm yolları ve hizmetleri sunuyor. Sizin portalınız da özellikle paypal üzerinden ödeme yöntemi ile siz ve müşterileriniz için avantajlı bir ödeme yöntemi sunuyoruz, diğer ödeme yöntemleri de sizin ihtiyaçlarınıza göre kurulabilmektedir.

Siparişin tutarı hesabınıza yatırıldıktan sonra, siparişi time4drop'a yönlendiriyorsunuz.

Müşterinize ödeme yapması için belli bir süre tanıyabilirsiniz. Eğer müşteriniz bu süre içinde ödeme yapmazsa siparişi iptal edebilirsiniz.

Ürün satışı yaptığınızda müşteriniz size sipariş ücretini ödedikten sonra, Time4Drop Mağazasından, müşterinizin adresine gönderilecek ürünü/ürünleri sipariş verirsiniz. Ürünlerin tutarını ve kargo bedelini ödeyerek siparişi tamamlarsınız.

Size sunduğumuz E-Ticaret sisteminde ürünlerin stok bilgisi kayıtlıdır. Giriş Yap sayfasından müşteri paneline giriş yaparak istediğiniz ürünün anlık stok bilgisini kolayca kontrol edebilirsiniz. Portal üzerinde ürün satarken sistemin kendisi ürünlerin stoğunu kontrol eder stok 0 “sıfır” ise satışını durdurur.

Sizin ödemesini yaptığınız sipariş en kısa zaman da paketlenecek ve müşterinizin adresine sizin adınıza gönderilecektir. Siparişin kargolanması durumunda size ilgili siparişin kargo takip numarası bulunan sipariş takip maili gelecektir.

Bu durum da tüm sorumluluk time4drop’ne aittir. Müşteriniz hiçbir ücret ödemeden ürününü geri iade edebilir. Ürünün geri alınması ve yenisini göndürülmesini time4drop üstlenir.

Bu durum çok nadir de olsa gerçekleşecektir. Ürün time4drop tarafından değil de satıcı tarafından geri kabul edilir ve satıcı bu ürünü portal üzerinden tekrar çok kolay bir şekilde satabilir. time4drop hiçbir şekilde bu tür iade almayacaktır.

Sizin için depomuzda satışınıza hazır olarak bulunan 20.000 çeşit ürünü time4dropstore.com adresinden inceleyebilirsiniz?

Yaklaşık 2-3 hafta sürecek mailleşmeler olacak. Sizin adınıza Almanya da bulunan danışmanlarımız işlemlerinizi takip edecek. Sürecin sonunda buradaki şirketiniz adına Almanya’da ticaret yapma hakkına sahip olacağınız vergi numarasını alabileceksiniz.

Evet. Sürecimiz tamamen yasal ilerlediği ve Avrupa’da yasal olarak ticaret yapabilmeniz için bulunduğunuz ülkede bir şirket kurulumunuz olması gerekiyor. Şahıs, Limited veya Anonim Şirket olması fark etmiyor.

Ortalama 3-4 hafta sonunda mağazanız satışa hazır olacak. (3 haftalık süreçte; şirketiniz yok ise şirket kurulumu, Almanya vergi numarası alınması ve evrak işleri işlemlerini kapsayacak)

Satış platformlarına göre değişiklik göstermektedir. Ürününüz bir platformda satıldığında ödeme direkt olarak kartınıza gelir. Fakat satış platformları bu kazancı belirli sürelerle çekmenize izin verir. Örneğin; Amazon 2-3 hafta içerisinde ödeme yapmaktadır.

Sözleşme online olarak gönderiliyor. Ofisimizde veya uzaktan imzalayıp bize yönlendirmeniz yeterli olacaktır. Sözleşme bizim tarafımızdan imzalanmış bir formattadır.

Almanya’da KDV diyeceğimiz vergiyi sadece fatura kestiğinizde ödeyeceksiniz. Sattığınız fiyatlara dahildir. O yüzden vergiyi de hesaplayarak satış fiyatı belirlemeniz lehinize olacaktır. Almanya da vergi %16 ‘dır.
Ülkemizde ise; yurtdışı satışı yaptığınız için Gelir vergisi adı altında tahsil edilecektir. Bu vergi şirket tipine ve gelirinize göre değişmektedir.

Evet; kendi ürünlerinizin de satışını yapabilirsiniz. Fakat biz ilk etapta bunu tavsiye etmiyoruz. Sebebi Mağaza Puanınızın daha yüksek olması için teslimat hızınız. Almanya’dan Avrupa’ya kargo daha hızlı olmaktadır. Ayrıca Pazar yerlerinin çalışma mekanizmasını anlamanız ve tecrübe kazanmanız açısından bizim ürünlerimizle başlayıp ardından Amazonun FBA yöntemini araştırarak bu şekilde kendi ürünlerinizi satabilirsiniz.

Hayır; herhangi bir ödeme yapmayacaksınız. Sistemin ücreti tek seferliktir. Sözleşmemizde ilk yıl yazılım bakımı ücretsiz. Sonraki yıllar senelik 150€ ücretindedir.

Online mağazanıza satış için koyduğunuz hiçbir ürün için ücret ödemesi yapmıyorsunuz. Satışa sunulan ürün satıldıktan sonra bizden ürünü toptan fiyatına satın alıyorsunuz ve gönderimini biz sağlıyoruz.

Sisteme dahil olmadan Şirket politikası gereği Toptan Satış Listemizi görmeniz mümkün değildir.

Pazar yerlerine entegre edeceğiniz kendi kartınıza (kredi veya banka) ödemeler otomatik düşmektedir. Pazar yerlerine göre paranızı çekmenin belli süreleri oluyor ve bu değişiklik gösterebilmektedir. Amazonda 2-3 hafta gibi bir sürede hesabınızdaki parayı çekebilirsiniz.

Sistem ücretini ödemeniz ve sözleşmenin imzalanmasının ardından 2 haftalık süreç içinde eğitimleriniz başlayacaktır. Eğitimler online olarak ve şartlar el verdiğinde yüz yüze olarak yapılabilmektedir.

Amazonda Türkçe dil desteği zaten bulunmaktadır. Diğer platformlar ve müşteri ilişkilerini sağlamak için googleın websitesi çeviri programlarını kullanabilir veya teknik ekibimizden destek alabilirsiniz.

Evet sistem buna uygundur. Mevcut hesabınızı entegre edebiliriz ve bizim ürünlerimizi de satmaya başlayabilirsiniz. Shopware’i ürün aktarması ve ürün yüklemesi için kullanabilirsiniz.

Ebay paypal yöntemini kalırdı. Kendi kartınızı Ebaya entegre edebilirsiniz. Ödemeler direkt kartınıza yansıyacaktır.

Evet banka ve kredi kartını da kullanabilirsiniz. Euro hesabı olması yeterlidir.

Limit sınırlaması yok. İstediğiniz miktardaki kredi kartını tanımlayabilirsiniz. Sadece başlangıç için satış ücretinizi direkt çekemeyeceğiniz için bizden ürün alırken kullanmanız için maksimum 500€-600€luk bir limit yeterli olacaktır.

Ürünlerimiz belli aralıklarla Pazar araştırması yapılarak trend ürünler şeklinde sürekli güncellenmektedir.

Hayır. Ürünlerin toptan fiyatları sabittir ve müşterilere göre değişkenlik göstermez.

Hayır. Bizden ve kargodan kaynaklı ürün problemlerinde zararı biz karşılıyoruz. Para iadesi veya müşteriye yeni ürün gönderimini gerçekleştiriyoruz.

Satış platformları belli algoritmalarla çalışır. Size bu algoritmaları öğreten eğitimler veriyoruz. Ürünlerinizi nasıl farklılaştıracağınıza ve platformlarda nasıl ön sayfalarda çıkacağınıza yönelik ipuçlarını sizlerle paylaşıyoruz. Bu sayede rekabet edebiliyorsunuz.

Evet. Sistemde her türlü konuda ücretsiz eğitimler bulunmaktadır. Sisteme dahil olduktan sonra sizlere bu alanlarda eğitimleri online veya yüz yüze olarak sağlayacağız.

Evet bu işi ortaklı bir şekilde yapabilirsiniz.

Tercihine göre değişir. Öncelikle girmek istediğin platform neyse varsa onun üyelik ücretini ödemeniz lazım..

Evet şirket kurulumunuz olması yeterlidir.